اولین بار است که به اینجا می‌آیید؟ راهنمای سایت را بخوانید!
Close Sidebar
وب‌سایت پرسش و پاسخ پارسی‌لاتک جایی برای پرسش و پاسخ درباره سیستم حروف‌چینی لاتک و بسته زی‌پرشین است. در اینجا می‌توانید سوال‌های خود را بپرسید و به سوال‌های دیگران پاسخ دهید.

محبوب‌ترین برچسب‌ها

رفع خطا جدول مراجع xepersian ریاضی‌نویسی شکل فونت فهرست مطالب شماره‌گذاری bidi منابع پانویس بیب‌تک parsilatex تک‌لایو tikz اسلاید بیمر زی‌پرشین پاورقی سربرگ bibtex نماد رسم شکل فرمول‌نویسی قالب ارجاع‌دهی biditexmaker هدر ویرایشگر beamer واژه‌نامه اندازه فونت texstudio ماتریس عنوان فصل اعمال نشدن تغییرات در پی‌دی‌اف bidipresentation رسم جدول حاشیه شماره صفحه رنگ عنوان شکل اسلاید فارسی محیط قضیه گراف مکان شکل tikzpicture حروف‌چینی کد شماره فصل tabriz_thesis enumerate زیرنویس شکل کادر align itemize نمایه listings الگوریتم بسته نیم‌فاصله متن لاتین و فارسی عدم اجرا فهرست اشکال فاصله بین خطوط نصب تک‌لایو فارسی‌تک قالب پایان‌نامه hyperref شماره فرمول فرمول glossaries حروف‌چینی چندستونی فونت فارسی و انگلیسی نمودار خروجی biditools ماکرونویسی کپشن پیوست‌ فاصله‌گذاری فرمول چندضابطه‌ای سوال امتحانی subfigure شماره پاورقی header tex لاتک biditufte-book texmaker تصویر texlive2015 میک‌تک pdf شمارنده زیرنویس خطا شماره‌گذاری صفحات دیاگرام longtable extrafootnotefeatures texlive2016 فهرست جداول رسم نمودار تنظیم جدول texworks caption اندیس lollipop iust-thesis multicol فصل‌نویسی kashida سوال چهارگزینه‌ای قاب بولد تورفتگی آکولاد فاصله عمودی پایان نامه xindy چپ‌چینی اوبونتو شعر میکروسافت ورد geometry fancyhdr تک لایو 2015 به‌روزرسانی بسته اعداد فارسی aimc46 فرمول طولانی بیرون‌زدگی کاما وسط‌چینی عنوان بخش پوستر فاصله سطرها نوشتافت شکست خط tex-programming قرآن tabriz-thesis ایتالیک winedt جستجوی معکوس texlive فلش جایابی تصویر tcolorbox صفر توخالی قالب کتاب پاراگراف‌بندی فونت اعداد pgfplots بازیابی اطلاعات فهرست نمادها شمارنده فصل محیط ریاضی رسم کادر xelatex جداکننده جدول طولانی شماره‌گذاری فرمول هایپرلینک algorithm2e فونت بولد proof eps جدول افقی پانویس چندستونی فهرست تصاویر شماره گذاری کمک مالی فاصله خطوط حروف‌چینی شعر زیرشکل equation bidipoem عکس ltrfootnote پیوست computeautoilg به‌روزرسانی فرمول چندخطی neveshtuft غلط‌گیری املایی تک‌پارسی پیکان minipage قلم پانویس پاراگرافی baselineskip شماره قسمت قسمت عنوان جدول متن فارسی و انگلیسی قالب مجله xebaposter bidihl
4 نفر آنلاین
0 عضو و 4 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 4540
بازدید دیروز: 12385
بازدید کل: 15870929

texlive 2017+xepersian مشکلات و بروزرسانی‌ها

–1 رای
1,224 بازدید

با سلام
گویا xepersian در Texlive2017‌مشکلات بسیاری دارد. ایمیج آن را گرفتم و نصب کردم و برای کامپایل برخی از فایلهای قبلی که مثلا در نسخه ۲۰۱۵ مشکلی نداشتم از آن استفاده کردم و در موارد بسیاری از جمله:
۱-زیرنویس‌ها در صفحه اول فصل از شماره ۲ شروع می شود در حالی که در نسخه‌های قبلی درست بود
۲- اصلا نمیتواند مراجع وارد شده را بشناسد و دائما bibtex با خطا روبه روست.
۳-حتی نمونه های قرار گرفته روی سایت برای زیرنویس را نیز نمیتوان با آن کامپایل نمود.
۴- مشکل نیم فاصله
۵-و....
برای نمونه فایل زیر در کامپایل دچار مشکل بود.
ضمن تشکر از دوستان آیا این مشکلی در texlive است یا من باید سبک نوشتن را تغییر دهم یا دوستان آگاهی دیگری دارند. مدتی از دنیای لاتک دور بوده‌ام و با تغییرات بیگانه شده ام و از این رو اگر سوال بیمورد است عذرخواهی میکنم و از پاسخگویی بزرگواران سپاسگذاری مینمایم.

فایل‌های پیوست
سوال شده مرداد 25, 1396 توسط مرصاد مستقیمی (47 امتیاز)
ویرایش شده مرداد 25, 1396 توسط مرصاد مستقیمی
منظورتون از ایمیج همون فایل iso هستش؟ اگه آره، می‌شه لطفاً بگید روی چه سیستم عاملی تست کردین؟ برای آمار خودم می‌خوام.
روی لینوکس مینت تست کردم

2 پاسخ

0 رای

تا جایی که من در جریان هستم مشکلی وجود ندارد (حتی با فایل کمینه شما).

پاسخ داده شده مرداد 25, 1396 توسط وفا (24,192 امتیاز)
گویا حق با شماست در مورد زیرنویس فصول استفاده از

    \usepackage[perpage]{footmisc}
    %  \usepackage{zref-perpage}
    %  \zmakeperpage{footnote}

با zref مشکل داشت
مشکل را حل کرد. مسئله نمونه‌های سایت هم به خاطر عدم تعریف فونت بود خط تعریف فونت اضافه کردم حل شد.bibtex خود به خود حل شد نفهمیدم چرا؟! فقط می خواست من را جلوی شما ضایع کنه!
من با zref مشکلی ندارم.
دکترجان من یک کمینه جدید اضافه کردم. در این کمینه بعد از کامپایل با zerf اولین صفحه فصل زیرنویس از عدد دو شروع میشود حال آنکه با footmisc این مشکل وجود ندارد. اگر لطف کنید و به این کمینه جدید که به صورت فایل فشرده قرار داده‌ام نگاهی بیندازید.
متأسفانه فایل شما کمینه نیست و از کلاس غیراستاندارد استفاده می‌کنید. اگر فایل کمینه ۱۰ خطی و اون هم تنها یک فایل بفرستید حتما نگاه می‌کنم. لطفاً هنگام قرار دادن فایل کمینه از کلاس‌های استاندارد استفاده کنید.
حق با شماست وفای عزیز
من در فایل کمینه ده خطی صرف برای زیرنویس این مطلب را بررسی کردم و درست بود ولی صرفا در این کلاس و پایان‌نامه مشکل وجود دارد که البته من این مشکل را دارم و ارسال من صرف نشان دادن این موضوع بود وگرنه به طور کلی این مشکل وجود ندارد و من بعدا که بررسی کردم متوجه شدم این مشکل وابسته به کلاس و پایان‌نامه من است. من سعی می‌کنم با کم کردن تک تک خطوط این مسئله را پیدا کنم.از سعه صدر شما سپاس فراوان دارم. البته الزام به ارسال کلاس استاندارد هم جای سوال است که اگر کسی خواسته باشد کلاس توسعه دهد ممکن است به مشکل بخورد.به هر روی از راهکار و جهت بررسی  که یادآوری فرمودی و مطلوب بود ممنونم
وفای عزیز من فایل کمینه قبلی را حذف و متناسب با توضیح شما فایل ده خطی کمینه حاضر کردم و مشکل پا بر جاست. از کلاس book که استاندارد است استفاده کردم  در کلاس article این مشکل وجود ندارد.pdf دریافتی خود را هم ضمیمه کردم تا شما ملاحظه بفرمایید.فایل هم به یک عدد کاهش دادم و تمامی خطوطی را که می‌توانستم حذف نمودم. حال عنایت بفرمایید و ملاحظه کنید.
پرسش و پاسخ زیر را ببینید: http://qa.parsilatex.com/7884
سپاس
دلیل این همه امتیاز منفی دادن را هم توضیح بدی؟! کمینه ها را که درست کردم بهترین جوابی هم که به من داده شد مشخص کردم!نمیدونم چرا منفی میگیرم!!
پرسش شما دارای چندین پرسش دیگر بود در حالی که هر پرسش فقط باید حاوی یک پرسش باشد. پاسخ پرسش شما را نیز من دادم اما شما همان پاسخ من را برداشته‌اید و بصورت جداگانه درج کرده و پاسخ خود را قبول کرده‌اید.
پاسخ صحیح شما در قسمت نظرات بود!آن رانمیشد تایید کرد به عنوان پاسخ درست!؟!به علاوه من ذکر مرجع را انجام دادم. اگر منظورتان این است که باید همین بحث را تایید می کردم برخواسته از ناآگاهی و نبود گزینه مطلوب بود!
کافی بود به من می‌گفتید تا آن را  از نظر به پاسخم می‌افزودم.
در مورد تعدد سوالات گرچه من توضیحاتی در باب اشکالاتم داشتم ولی فقط یک سوال پرسیدم و آن این بود که آیا در نسخه جدید اشکالاتی وجود دارد یا خیر! پس از جواب خیر شما خود به بهبود پرسش و پاسخ ها پرداختم.و بهینه‌ترین گزینه ای که می توانست به افراد بعدی کمک کند را سعی کردم معرف شوم.آیا باید بررسی این رویه را هم به پرسشی جدید بنشینم؟!
پس دکترجان لطف بفرماید آن نظر را به پاسخ تبدیل بفرمایید و پاسخ من را هم که نالازم است در صورت امکان و تشخیص حذف کنید. از این به بعد این رویه را تصحیح می‌کنم.سپاس که راهنمایی فرمودید.
–1 رای

http://qa.parsilatex.com/7884
بنا بر صحبت وفای عزیز در لینک بالا این مشکل حل می شود

پاسخ داده شده مرداد 29, 1396 توسط مرصاد مستقیمی (47 امتیاز)
...