اولین بار است که به اینجا می‌آیید؟ راهنمای سایت را بخوانید!
Close Sidebar
وب‌سایت پرسش و پاسخ پارسی‌لاتک جایی برای پرسش و پاسخ درباره سیستم حروف‌چینی لاتک و بسته زی‌پرشین است. در اینجا می‌توانید سوال‌های خود را بپرسید و به سوال‌های دیگران پاسخ دهید.

محبوب‌ترین برچسب‌ها

جدول رفع خطا ریاضی‌نویسی مراجع شکل شماره‌گذاری xepersian فهرست مطالب منابع فونت bidi اسلاید parsilatex تک‌لایو زی‌پرشین پانویس بیمر پاورقی بیب‌تک ویرایشگر biditexmaker tikz نماد bibtex سربرگ قالب واژه‌نامه رسم شکل هدر ماتریس ارجاع‌دهی اندازه فونت texstudio bidipresentation beamer رسم جدول اسلاید فارسی عنوان فصل عنوان شکل محیط قضیه گراف حاشیه رنگ عدم اجرا زیرنویس شکل مکان شکل اعمال نشدن تغییرات در پی‌دی‌اف tabriz_thesis متن لاتین و فارسی حروف‌چینی کد شماره صفحه فرمول فرمول‌نویسی فارسی‌تک tikzpicture خروجی فاصله‌گذاری فهرست اشکال listings align enumerate نیم‌فاصله itemize texlive2015 شماره فصل فرمول چندضابطه‌ای بسته شماره‌گذاری صفحات glossaries biditufte-book سوال امتحانی تصویر نمایه texlive2016 texmaker نمودار کادر دیاگرام کپشن خطا پیوست‌ فصل‌نویسی تنظیم جدول hyperref الگوریتم شماره پاورقی تک لایو 2015 aimc46 فونت فارسی و انگلیسی کاما اندیس iust-thesis میک‌تک سوال چهارگزینه‌ای لاتک فرمول طولانی lollipop xindy چپ‌چینی جستجوی معکوس تورفتگی subfigure پوستر به‌روزرسانی بسته حروف‌چینی چندستونی multicol میکروسافت ورد winedt قالب پایان‌نامه آکولاد عنوان بخش شماره گذاری اعداد فارسی صفر توخالی بیرون‌زدگی شمارنده فصل header فهرست جداول فلش جایابی تصویر texworks caption زیرنویس فاصله بین خطوط فاصله سطرها شکست خط فاصله خطوط فهرست نمادها kashida tabriz-thesis biditools محیط ریاضی pdf پانویس پاراگرافی شماره فرمول شماره‌گذاری فرمول bidihl کمک مالی الگوریتم‌ قرآن اوبونتو ماکرونویسی پیکان equation جدول افقی fancyhdr عکس جداکننده رسم نمودار توابع فونت ایتالیک نوشتافت رسم گراف قالب کتاب پانویس افقی پاراگراف‌بندی وسط‌چینی افقی فونت بولد رسم کادر بولد متلب tabular extrafootnotefeatures text baselineskip شماره قسمت فرمول چندخطی neveshtuft شکستن جدول tex-programming بازیابی اطلاعات آپدیت texlive algorithm2e غلط‌گیری املایی ایتالیک لوگو sumatra bidipoem matlab eps xelatex texlive2014 زیرنویس لاتین computeautoilg متن دوستونه xebaposter نمونه اسلاید. خطا یابی خطا در اجرا tcolorbox متن دو ستونه اجرا نشدن فایل هایپرلینک rsync یال شعر cite اندازه قلم font todonotes فرمول بولد تک‌پارسی
2 نفر آنلاین
0 عضو و 2 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 3182
بازدید دیروز: 5198
بازدید کل: 2908178

هدف از یک فایل کمینه چیست و چگونه یک فایل کمینه بسازیم؟

+2 رای
87 بازدید

در بخش قوانین سایت در قسمت «فایل کمینه چیست؟» توضیحاتی در مورد فایل کمینه وجود دارد اما این توضیحات شاید برای کاربر تازه‌کار روشن نباشند. همچنین وقتی می‌خواهیم پرسشی در این سایت مطرح کنیم، متنی با رنگ قرمز رنگ وجود دارد که می‌خواهد فایل کمینه خود را در پرسش خود قرار بدهیم.

هدف از فایل کمینه چیست؟ فایل کمینه چیست؟ چگونه می‌توان یک فایل کمینه درست کرد؟ به عنوان پرسش‌کننده، چگونه می‌توان پرسش خود را مطرح کرد تا در کمترین زمان ممکن به پرسشمان پاسخ داده شود؟

سوال شده 18 تیر 1396 توسط وفا (16,817 امتیاز)

1 پاسخ

+2 رای

چگونه می‌توان پرسش خود را به نحوی مطرح کرد تا در کمترین زمان ممکن به پرسشمان پاسخ داده شود؟

برای اینکه پرسش شما در کمترین زمان ممکن پاسخ داده شود باید نکات زیر را رعایت کنید:

  • پرسش شما باید عنوان مناسبی داشته باشد
  • در متن اصلی پرسش باید توضیحات کافی و شفاف وجود داشته باشد
  • از گفتن جملاتی چون «من فردا دفاع دارم، لطفاً هر چه سریعتر به پرسشم پاسخ بدهید» پرهیز کنید. این کار هیچ کمکی به شما نمی‌کند.
  • از قرار دادن چندین علامت تعجب یا پرسش در عنوان پرسش و متن اصلی پرسش به شدت پرهیز کنید. چه کاری چندین علامت تعجب یا پرسش برای شما انجام می‌دهد که یک علامت تعجب یا پرسش انجام نمی‌دهد؟
  • از قرار دادن عبارت‌هایی چون «سلام»، «خداحافظ»، «مرسی» و یا تسلیت شهادت امامان یا تولد امامان پرهیز کنید. متن پرسش فقط و فقط باید حاوی پرسش باشد.
  • رفتار حرفه‌ای را در متن پرسش و نظرها حفظ کنید. از توهین و یا متلک انداختن و کارهای دیگری که موجب به درگیری لفظی می‌شود شدیداً پرهیز کنید. شما اینجا برای پاسخ گرفتن به پرسش خود آمده‌اید پس زمانی را که می‌خواهید برای درگیری لفظی تلف کنید، برای کارهای مهمتر صرف کنید. در صورت رفتار غیرحرفه‌ای از سوی دیگر کاربران عکس‌العمل نشان ندهید. بهترین پاسخ سکوت و نادیده گرفتن شخصی است که به شما حمله شخصی کرده است
  • هر پرسش فقط و فقط باید حاوی یک پرسش باشد. اگر پرسش‌های دیگری دارید هر پرسش را بصورت جداگانه بپرسید.
  • پرسش باید حاوی یک فایل کمینه باشد
  • پرسش باید حاوی فایلی با پسوند .log باشد.

بدیهی است برای اینکه پرسش شما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ داده شود، باید خود شما به خودتان کمک کنید. برای این کار تنها لازم است تمامی موارد بالا را رعایت کنید. اگر تمام موارد بالا را رعایت نکردید انتظاری برای دریافت پاسخ نداشته باشید. به خاطر داشته باشید که این خود شما هستید که باید به خود در مرحله اول کمک کنید. اگر حاضر نیستید خودتان به خودتان کمک کنید، چه انتظاری از سایر کاربران دارید؟

چنانچه با رعایت تمامی موارد بالا پرسشمان بی‌پاسخ مانده است چه کنیم؟

اگر پرسش شما با رعایت تمامی موارد بالا بعد از یک هفته بی‌پاسخ مانده است به احتمال خیلی قوی پرسش شما در بین پرسش‌های دیگر گم شده و شخصی که پاسخ پرسش شما را می‌داند متوجه آن نشده است. اگر پس از گذشت یک هفته از پرسش پاسخی دریافت نکردید با چند تن از کابران سایت با بالاترین امتیازها تماس بگیرید (پیغام خصوصی یا ایمیل) و آنها را از وجود پرسش‌تان آگاه سازید و از آنها کمک بخواهید. حتماً لینک پرسش را برای آن‌ها ارسال کنید.

اگر پرسشی موارد بالا را رعایت نکرده است، چه کنیم؟

اگر پرسشی موارد بالا را رعایت نکرده است تحت هیچ عنوانی هیچ پاسخی به پرسش ندهید در عین حال به هیچ وجه وارد درگیری لفظی با پرسش کننده نشوید. دادن یک امتیاز منفی و ذکر دلیل آن در زیر پرسش به عنوان یک نظر کافی است. لینک این پرسش و پاسخ را زیر پرسش درج کنید و از کاربر بخواهید این پرسش و پاسخ را به دقت مطالعه کند و سپس پرسش خود را ویرایش کرده و تمامی موارد بالا را رعایت کند. چنانچه پس از یک هفته پرسش هیچ تغییری نداشت، می‌توانید پرسش را بصورت کامل مخفی کنید و یا اگر امتیاز لازم را برای انجام این کار ندارید از کابران با امتیاز بیشتر بخواهید که این کار را انجام دهند.

اگر بر خلاف آنچه در اینجا گفته شد به پرسشی که موارد بالا را رعایت نکرده است پاسخ دادید آنگاه اگر پاسخ شما (در حالی که کاملا درست است) امتیاز منفی دریافت کرد متعجب نشوید.

اگر پاسخی به پرسشی که موارد بالا را رعایت نکرده است وجود دارد چه کنیم؟

اگر پاسخی به به پرسشی که موارد بالا را رعایت نکرده است وجود دارد به هیچ عنوان وارد درگیری لفظی با پاسخ‌دهنده نشوید. در زیر پاسخ لینک این پرسش و پاسخ را قرار دهید و از کاربر پاسخ‌دهنده بخواهید که پاسخ خود را تا رعایت تمامی موارد بالا توسط کاربر پرسش‌کننده مخفی کند. چنانچه کاربر پاسخ‌دهنده تمایلی به انجام این کار نداشت باز هم وارد درگیری لفظی نشوید. دادن یک امتیاز منفی به پاسخ (حتی با اینکه پاسخ کاملا درست هم باشد) کافی است.

پاسخ داده شده 18 تیر 1396 توسط وفا (16,817 امتیاز)
ویرایش شده 3 روز قبل توسط وفا
فکر می‌کنم یک بند دیگری که باید اضافه بشه اینه:
از قرار دادن تنها یک عکس در پرسشتون خودداری کنید چون بعضاً مشاهده میشه که پرسشگر در پرسش خودش تنها یک تصویر قرار میده و انتظار داره پاسخ‌دهنده بیاد و تمام کارهای لازم رو انجام بده که ممکنه مستلزم چند ساعت وقت باشه.
با سپاس
پاسخ من هنوز کامل نیست. موردی که شما ذکر کردید بخشی از قسمت «چه پرسش‌هایی باید فایل کمینه داشته باشند؟» در پاسخم هست که هنوز زمان نوشتن آن را نداشته‌ام. همانطور که در ابتدای پاسخ می‌بینید این پاسخ هنوز کامل نیست و به مرور زمان (هر زمان وقت داشته باشم) کامل می‌شود.
...