اولین بار است که به اینجا می‌آیید؟ راهنمای سایت را بخوانید!
Close Sidebar
وب‌سایت پرسش و پاسخ پارسی‌لاتک جایی برای پرسش و پاسخ درباره سیستم حروف‌چینی لاتک و بسته زی‌پرشین است. در اینجا می‌توانید سوال‌های خود را بپرسید و به سوال‌های دیگران پاسخ دهید.

محبوب‌ترین برچسب‌ها

رفع خطا جدول مراجع xepersian ریاضی‌نویسی شکل فونت فهرست مطالب شماره‌گذاری منابع bidi پانویس بیب‌تک تک‌لایو parsilatex tikz بیمر اسلاید زی‌پرشین پاورقی سربرگ bibtex نماد فرمول‌نویسی رسم شکل قالب ارجاع‌دهی biditexmaker ویرایشگر هدر beamer واژه‌نامه اندازه فونت texstudio ماتریس عنوان فصل اعمال نشدن تغییرات در پی‌دی‌اف رسم جدول bidipresentation شماره صفحه حاشیه رنگ عنوان شکل اسلاید فارسی محیط قضیه گراف مکان شکل tikzpicture حروف‌چینی کد شماره فصل tabriz_thesis enumerate زیرنویس شکل align کادر نمایه itemize listings الگوریتم عدم اجرا نیم‌فاصله متن لاتین و فارسی بسته فهرست اشکال فاصله بین خطوط فرمول نصب تک‌لایو فارسی‌تک قالب پایان‌نامه hyperref شماره فرمول glossaries حروف‌چینی چندستونی فونت فارسی و انگلیسی ماکرونویسی کپشن نمودار خروجی biditools شماره پاورقی پیوست‌ فاصله‌گذاری فرمول چندضابطه‌ای سوال امتحانی subfigure extrafootnotefeatures header tex لاتک biditufte-book texmaker pdf تصویر شمارنده texlive2015 longtable زیرنویس خطا رسم نمودار شماره‌گذاری صفحات پایان نامه دیاگرام میک‌تک texlive2016 تنظیم جدول فهرست جداول texworks caption اندیس lollipop iust-thesis multicol فصل‌نویسی شعر kashida سوال چهارگزینه‌ای بولد تورفتگی آکولاد فاصله عمودی xindy چپ‌چینی اوبونتو میکروسافت ورد قاب geometry fancyhdr تک لایو 2015 به‌روزرسانی بسته اعداد فارسی aimc46 صفر توخالی فرمول طولانی بیرون‌زدگی کاما وسط‌چینی عنوان بخش پوستر شماره گذاری فاصله سطرها نوشتافت شکست خط tex-programming قرآن tabriz-thesis ایتالیک winedt جستجوی معکوس xelatex texlive فلش جایابی تصویر tcolorbox قالب کتاب پاراگراف‌بندی فونت اعداد pgfplots بازیابی اطلاعات هایپرلینک فهرست نمادها شمارنده فصل محیط ریاضی رسم کادر جداکننده جدول طولانی شماره‌گذاری فرمول algorithm2e فونت بولد proof bidipoem eps جدول افقی عکس به‌روزرسانی پانویس چندستونی فهرست تصاویر کمک مالی فاصله خطوط حروف‌چینی شعر font زیرشکل minipage equation پانویس پاراگرافی ltrfootnote پیوست computeautoilg متن فارسی و انگلیسی فرمول چندخطی neveshtuft غلط‌گیری املایی تک‌پارسی پیکان tabular قلم baselineskip شماره قسمت قسمت عنوان جدول قالب مجله
5 نفر آنلاین
0 عضو و 5 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 4146
بازدید دیروز: 11027
بازدید کل: 17975129

پاک کردن لغاتی که به اشتباه به دیشکنری اضافه شده‌اند در ویرایشگر TeXstudio

+2 رای
354 بازدید

در این پرسش و پاسخ راه کاری برای افزودن دیکشنری زبان پارسی به نرم افزار TeXstudio پیشنهاد شده است. فایده‌ی این کار این است که این دیکشنری می‌تواند غلط‌های نوشتاری شمار را با کشیدن خط قرمز زیر آن‌ها مشخص کند اما ایرادی که وجود دارد این است که دایره‌ی واژگان این دیکشنری آن قدر وسیع نیست. به همین دلیل حتی برخی از لغات صحیح برای آن ناشناخته است. بنابراین شما باید لغاتی را که از صحیح بودن آن اطمینان دارید به دیشکنری اضافه کنید. با این کار، پس از گذشت مدتی که از نرم‌افزار استفاده کردید یک دیشکنری نسبتا خوب برای گرفتن غلط‌های املایی خواهید داشت. برای اضافه کردن لغت کافی است که با راست کلیک بر روی لغتی که زیر آن خط قرمز کشیده شده است
Add to Dictionary
را انتخاب کنید. اما ممکن است که شما سهوا لغتی اشتباه را هم به دیشکنری اضافه کنید. در این صورت چطور می توان لغتی که اشتباه اضافه شده است را پاک کرد؟

سوال شده بهمن 5, 1394 توسط حسین رهنما (146 امتیاز)
ویرایش شده بهمن 5, 1394 توسط حسین رهنما
بیزحمت در عنوان پرسش، کلمه TeX Studio را بیارین. دیکشنری را اغلب ادیتورها دارن.
به اون فایلی که شما به عنوان دیکشنری بهش معرفی کردین، اضافه نمیشه؟

1 پاسخ

0 رای
 
بهترین پاسخ

پس از کمی بررسی متوجه شدم که در واقع کلمه‌ای به فایل های مربوط به دیکشنری یعنی fa.dic و fa.aff توسط ویرایشگر اضافه نمی شود بلکه ویرایشگر یک لیست جدید با نام همان دیشکنری برای نادیده گرفتن لغات ایجاد می کند که اصطلاحا به آن ignorance list می گویند. این فایل با نام fa.ign در آدرسی که در شکل زیر مشاهده می کنید قابل دسترسی است. کافی است که فایل را با Notepad باز کنید و آن را ویرایش نمایید.

enter image description here

پاسخ داده شده بهمن 6, 1394 توسط حسین رهنما (146 امتیاز)
...