اولین بار است که به اینجا می‌آیید؟ راهنمای سایت را بخوانید!
Close Sidebar
وب‌سایت پرسش و پاسخ پارسی‌لاتک جایی برای پرسش و پاسخ درباره سیستم حروف‌چینی لاتک و بسته زی‌پرشین است. در اینجا می‌توانید سوال‌های خود را بپرسید و به سوال‌های دیگران پاسخ دهید.

محبوب‌ترین برچسب‌ها

رفع خطا جدول مراجع xepersian ریاضی‌نویسی شکل فونت فهرست مطالب شماره‌گذاری منابع bidi پانویس بیب‌تک تک‌لایو tikz parsilatex بیمر اسلاید زی‌پرشین پاورقی سربرگ bibtex نماد فرمول‌نویسی رسم شکل قالب ارجاع‌دهی biditexmaker هدر ویرایشگر beamer واژه‌نامه اندازه فونت texstudio عنوان فصل ماتریس اعمال نشدن تغییرات در پی‌دی‌اف رسم جدول bidipresentation شماره صفحه حاشیه رنگ عنوان شکل اسلاید فارسی محیط قضیه گراف مکان شکل tikzpicture حروف‌چینی کد شماره فصل enumerate tabriz_thesis نمایه align زیرنویس شکل کادر itemize فهرست اشکال listings الگوریتم عدم اجرا نیم‌فاصله متن لاتین و فارسی بسته فاصله بین خطوط قالب پایان‌نامه فرمول نصب تک‌لایو فارسی‌تک hyperref شماره فرمول glossaries کپشن نمودار خروجی حروف‌چینی چندستونی فونت فارسی و انگلیسی ماکرونویسی biditools شماره پاورقی پیوست‌ سوال امتحانی فاصله‌گذاری فرمول چندضابطه‌ای لاتک subfigure extrafootnotefeatures header texmaker pdf tex biditufte-book تصویر شمارنده texlive2015 longtable زیرنویس خطا رسم نمودار شماره‌گذاری صفحات پایان نامه دیاگرام فهرست جداول میک‌تک texlive2016 تنظیم جدول kashida texworks caption اندیس lollipop iust-thesis multicol فصل‌نویسی شعر سوال چهارگزینه‌ای بولد تورفتگی آکولاد اعداد فارسی فاصله عمودی xindy چپ‌چینی اوبونتو میکروسافت ورد قاب geometry texlive fancyhdr وسط‌چینی تک لایو 2015 عنوان بخش شماره گذاری به‌روزرسانی بسته aimc46 صفر توخالی فرمول طولانی بیرون‌زدگی xelatex کاما tcolorbox پوستر فاصله سطرها نوشتافت شکست خط tex-programming فونت اعداد pgfplots قرآن tabriz-thesis ایتالیک winedt جستجوی معکوس فلش جایابی تصویر قالب کتاب پاراگراف‌بندی بازیابی اطلاعات هایپرلینک فهرست نمادها شمارنده فصل font محیط ریاضی رسم کادر equation جداکننده جدول طولانی فهرست تصاویر شماره‌گذاری فرمول algorithm2e فونت بولد proof bidipoem eps جدول افقی عکس به‌روزرسانی پانویس چندستونی کمک مالی فاصله خطوط حروف‌چینی شعر زیرشکل minipage قلم پانویس پاراگرافی ltrfootnote پیوست computeautoilg متن فارسی و انگلیسی فرمول چندخطی neveshtuft غلط‌گیری املایی تک‌پارسی پیکان لاتکس tabular baselineskip شماره قسمت قسمت عنوان جدول
8 نفر آنلاین
0 عضو و 8 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 3886
بازدید دیروز: 5286
بازدید کل: 22529594

پاک کردن لغاتی که به اشتباه به دیشکنری اضافه شده‌اند در ویرایشگر TeXstudio

+2 رای
572 بازدید

در این پرسش و پاسخ راه کاری برای افزودن دیکشنری زبان پارسی به نرم افزار TeXstudio پیشنهاد شده است. فایده‌ی این کار این است که این دیکشنری می‌تواند غلط‌های نوشتاری شمار را با کشیدن خط قرمز زیر آن‌ها مشخص کند اما ایرادی که وجود دارد این است که دایره‌ی واژگان این دیکشنری آن قدر وسیع نیست. به همین دلیل حتی برخی از لغات صحیح برای آن ناشناخته است. بنابراین شما باید لغاتی را که از صحیح بودن آن اطمینان دارید به دیشکنری اضافه کنید. با این کار، پس از گذشت مدتی که از نرم‌افزار استفاده کردید یک دیشکنری نسبتا خوب برای گرفتن غلط‌های املایی خواهید داشت. برای اضافه کردن لغت کافی است که با راست کلیک بر روی لغتی که زیر آن خط قرمز کشیده شده است
Add to Dictionary
را انتخاب کنید. اما ممکن است که شما سهوا لغتی اشتباه را هم به دیشکنری اضافه کنید. در این صورت چطور می توان لغتی که اشتباه اضافه شده است را پاک کرد؟

سوال شده بهمن 5, 1394 توسط حسین رهنما (146 امتیاز)
ویرایش شده بهمن 5, 1394 توسط حسین رهنما
بیزحمت در عنوان پرسش، کلمه TeX Studio را بیارین. دیکشنری را اغلب ادیتورها دارن.
به اون فایلی که شما به عنوان دیکشنری بهش معرفی کردین، اضافه نمیشه؟

1 پاسخ

0 رای
 
بهترین پاسخ

پس از کمی بررسی متوجه شدم که در واقع کلمه‌ای به فایل های مربوط به دیکشنری یعنی fa.dic و fa.aff توسط ویرایشگر اضافه نمی شود بلکه ویرایشگر یک لیست جدید با نام همان دیشکنری برای نادیده گرفتن لغات ایجاد می کند که اصطلاحا به آن ignorance list می گویند. این فایل با نام fa.ign در آدرسی که در شکل زیر مشاهده می کنید قابل دسترسی است. کافی است که فایل را با Notepad باز کنید و آن را ویرایش نمایید.

enter image description here

پاسخ داده شده بهمن 6, 1394 توسط حسین رهنما (146 امتیاز)
...